КолумниТОП

ВО КАРПОШ ФАВОРИТ Е ОЛИВЕР ЗАФИРОВСКИ, ДУШКО И СТЕВЧО КОМШИЈА ЛУЗЕРИ

криминалот на Стевчо никој не го заборава а активните кривични набргу ќе испливаат

Драги пријатели и познаници, мои драги сограѓани карпошани; пред малку и официјално до Општинската изборна комисија ја поднесов мојата кандидатура за градоначалник на Карпош.
Сакам да ви се заблагодарам за огромната поддршка и убавите честитки.
Пред два дена со одлука на Извршниот и Централниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ ја добив довербата да бидам кандидат за Градоначалник на Општина Карпош.
Сакам да се заблагодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , како и на органите на партијата за поддршката. Заедно со советничката листа ќе ја побараме вашата доверба за еден поубав Карпош. И убеден сум дека ќе успееме.
Со цело срце за Карпош❤
Ваш др Оливер Зафировски
Можно е да е слика од 1 лице, стоење и небо
Анкетите во Карпош го прогласија Оливер Зафировски за фаворит на овие избори


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.