Живот

Во домот на Заеви, паричката паднала кај работата и тендерите

Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев се паднала во делот за работа и работните ангажмани.

Инаку, Заев денеска на Божиќ присуствуваше на божествената литургија во црквата Св. Леонтиј, во манастирот во струмичка Водоча.

„На Божик, во храмовите се потсетуваме да ги отвориме срцата за да ја примиме радоста од Христовото раѓање која што нѐ исполнува во овие свечени денови. Радоста да им ја посакаме и подадеме и на другите, блиските, најсаканите, и заедно да го преобразиме злото во добро. Христос се роди!“, напиша премиерот на неговиот фејсбук профил.

фокусПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.