Црна Хроника

Во акција на МВР падна 150 килограми марихуана и блиски роднини на Назим Буши!?

Запленети 150 килограми марихуана во крушевско кај роднина (шура) на високо позиционираниот функционер на ДУИ во МВР Назим Буши .Полицијата денеска во викендичка во крушевско заплени околу 150 килограми марихуана, која шурата на Назим Буши како вработен во фабриката за марихуана во Крушево , сопственост на компанијата „Фајв летарс“ од САД. Шурата на Назим Буши со уште неколку лица од Арчиново и Косово ја изнел дрогата од фабриката,ја сместиле во викенд кукчка во Крушево со намера истата да ја продадат на западниот пазар.Како дрогата успеала нерегистрирано да се изнесе од фабриката „Фајв Летарс“,како успеале да ја изнесат покрај обезбедувањето на фабриката , преставува додатна истрага на криминалистичката полиција на РСМ.

ohrid sky LINK TUKAПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.