КолумниЦрна Хроника

Внимавајте на овој изманик

До нашиот портал пристигнаа потресни сведоштва за лик кој измамува жени, па сакаме сите жени да ги предупредиме. Имено, станува збор за Драган Димитриевски-Турчин од Хиподром. Роден на 10.10.1973 година, и има 49 години, иако ги крие годините како змија нозе. Дечкото има измамено многу жени, лажејќи ги да земаат кредити, а потоа да му ги дадат нему, демек ќе отворал фирма, ќе работеле заедно итн. На една ќе и отворал козметички салон, на друга сендвичара, на трета ќе работеле со достава на храна, па камиони да возеле во земјава и странство и така натаму и така натаму. Човекот е измамник, до нашиот портал пристигнаа и писмени докази, како бара од жени да земат кредити и да му ги дадат нему. Со ова сакаме да ги предупредиме жените да внимаваат. Истиот на сите го прави филмот дека ќе купувал куќа каде што во иднина заедно ќе живеат. Дополнително, неговата поранешна сопруга го оставила со три малолетни деца затоа што веќе немала излез.

Лаже дека неговата поранешна сопруга му украла 60.000 евра додека сеуште биле во брак, а дека тој самиот потрошил 120.000 евра за една година. Па дека сметката му е блокирана од жена му и сл. Човекот е насилник и против него има неколку кривични пријави за тепање на жени. Со оваа проблематика нека се занимава МВР. Она што е уште пострашно е што е машка проститутка и не бира со кого ќе има сексуални односи, така да можете и да се заразите. Имаме многу писмени докази, снимени разговори од жени кои биле измамени или се потенцијални жртви. Од последната жртва, која исто така сака да остане анонимна барал да му се платат сметките, и за тоа има докази. Внмавајте жени, страшно време-невреме дојде.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.