Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже кои се партиите од новото мнозинство

Македонија

Заболени
17,629
+146
Мртви
725
+3
Излечени
14,581
Активни
2,323
Last updated: 27/09/2020 - 20:56 (+02:00)

Наместо досадни и стерилни соопштенија за себехрабрење бидејќи СДСМ трет ден тврди дека има мнозинство јавно ги повикуваме да кажат кои се партиите од ново мнозинство, која е цената за таквата коалиција, кој ќе биде премиер, во спротивно ќе се докаже дека лаже и манипулира, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже кои се партиите од новото мнозинство

Што се однесува до иднината за која пишуваат, како што велат, ако од СДСМ зависи иднината тешко на државата и граѓаните.

Oттаму јавно прашуваат што ги спречувало СДСМ да ја донесат европската иднина ако од нив зависела.

loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker