Занимливости

ВМРО-ДПМНЕ: Раководни структури на Интегра преминуваат во наши редови

Досегашни раководни структури на партијата Интегра преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од најголемата опозициска партија во соопштение до јавноста.

Од таму најавија дека лидерот Христијан Мицкоски ќе се сретне со претставници на Интегра во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, по што се најавени изјави за медиумите.

Состанокот велат, е во насока на најавеното окрупнување на опозицијата.

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 07:11 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker