МакедонијаТоп3

ВМРО-ДПМНЕ пронајде нов пејач

ПУСТА ДА ТИ БИДЕ ЗАЕВ СУДБИНАТА...ПЕЕШЕ

Ѓорѓија Сајкоски, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, на социјалните мрежи објави дека најголемата опозициска партија во Македонија ќе соработува со естрадниот пејач Спасен Силјаноски.

Станува збор за пејач кои во песните на своите настапи знае да внесува стихови против Зоран Заев, лидерот на СДСМ, а за изведбата „Судбина тешка“ тврди дека сакале да му ја цензурираат, односно да ја забранат,

Интересно е тоа што соработката со Силјаноски доаѓа истовремено кога оперскиот пејач Игор Дурловски објави дека повеќе нема да биде пратеник во Собранието.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.