Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред МНР

ВМРО-ДПМНЕ денеска во почеток во 15 часот ќе одржи протест пред Министерството за надворешни работи.

Според најавите протестот ќе трае до 17 часот.

-На протест пред МНР, од 15 до 17 часот. Доста е од тајните преговори кои во Софија ги води другарот на Заев, Бучковски, за дополнителни анекси на штета на Македонија. Јавноста има право на отчетност на владините министри пред јавноста и Собранието за сите битни надворешно-политички прашања, напиша на Фејсбук Антонио Милошоски

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред МНРМакедонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.