Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Мијалков во обвинителството е донесен со владин службен „фолксваген пасат“?

Опозициската партија прашува што правел Мијалков 40 минути во ЈО пред да излезе пред камерите?

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение излезе со нови детали  за, како што велат, коалицијата на премиерот Зоран Заев со поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

„Коалицијата Заев – Мијалков се повеќе излегува на виделина. А доказите се на секаде. Мијалков се појавил во ЈО во 16 часот, а театарот пред камери го прави во 16.40 часот. Што правел Мијалков 40 минути и дали ЈО го пуштило да прави циркус пред камери? Мијалков наместо веднаш во куќен притвор глумел изненаден, и му правел на Заев простор за промоција“, се вели во соопштението.

Од партијата прашуваат и дали Мијалков во ЈО е донесен со службен владин црн автомобил марка „фолксваген пасат“? И каде бил претходно?

„Две минути откако се снимал Мијалков пред ЈО, Заев се јавува со фејсбук објава каде што се фали дека тој вршел притисок Мијалков да се предаде. Режијата е премногу очигледна. Заев и Мијалков се цело време во комуникација. А да не беше ВМРО, народот и меѓународната заедница Мијалков сега ќе беше на слобода, бидејќи тоа беше планот на Заев, за да можат да прават вештачка криза во ВМРО“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Партијата бара одговроност  за Заев.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 02:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.