Македонија

ВЛАСТА СО НОВИ ДЕТАЛИ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, И РЕКОЛ НА БОРКИЦА СЕКС САМО СО КОМШИЈАТА НА ДРУГ НЕ ДАВАЈ ИЗВАДИЛ ГОЛЕМА СУМА НА ПАРИ, БИЛ И СЛЕДЕН

Власта со нови детали за бегството на Груевски, извадил голема сума на пари, бил и следен

Власта со нови детали за бегството на Груевски, извадил голема сума на пари, бил и следен

Оливер Спасовски , Министерот за внатрешни работи утрово, во Утрински брифинг зборуваше и за деталите од бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, пишува Прес24.

Да преземам морална одговорност за тоа што го работат секторите со кои што раководам.

Ако има пропуст, да, но таму нема пропуст. Истрагата ако покаже одговорност кај било треба даима не морална, политичка, туку кривична одговорност.

Бегството на Груевски е нешто што најмногу не разочара сите нас – и политичарите и граѓаните.

epa05670913 The former prime minister and leader of the ruling VMRO DPMNE party, Nikola Gruevski (L) and his wife Borkica Gruevska (R) exit the polling station after casting their votes during early parliamentary elections at a polling station in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 11 December 2016. Some 1.7 million voters are called to take part in parliamentary elections to elect 130 members of the Parliament. The elections are part of a reform package agreed with EU and US mediation in order to bring an end to a years long political crisis in the country, following opposition’s revelations about massive wiretapping of over 20,000 people. EPA/GEORGI LICOVSKI

Тој беше олицетворение на криминалот. И тогаш истата ситуација се случува.

Имаме состојба во која што тој вади голема сума на финансиски средства, Управата за финсиско разузнавање тоа го следи, ја доставува информацијата до Јавното обвинителство, до Катица Јанева и не се презема ниту една мерка да се обезбеди заштита.

Уште тогаш се сеќавате дека јас реков дека почнувам да се сомневам во СЈО.

3атоа што не може ако ги составувате информациите тие да не се проследуваат понатаму или да не бидат индиција дека може да ни се случува нешто.

Затоа многу е важно да имаме легислативна реформа, но исто така и исто толку важно е да го смениме нашиот ум во перцепирањето и размислувањето.

Да знаеме што е тоа што треба да правиме, да бидеме многу поодговорни према државата и граѓаните и затоа со сите сили треба да удриме на криминалот и корупцијата, дециден е Спасовски. ИзворПрес24.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.