Македонија

Владиното мнозинство е стабилно, тврди потпретседателот на СДСМ

Владиното мнозинство е стабилно, тврди потпретседателот на СДСМ

Владиното мнозинство е стабилно и коалицијата нема никакви проблеми, истакна потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов, за „24 Анализа“ на телевизија 24.

Тој додаде дека засега има информации дека од владиниот тим ќе се менува само Горан Милевски од Министерството за локална самоуправа кој даде оставка и нема најави за дополнителни промени.

Ситуацијата со ДУИ е внатрепартиска и не би ја коментирал, рече потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.