Забава

Владата ќе дава субвенции за стриптизети, се отвора и слободна стриптиз-зона во Бунарџик

ARHIVA DOKAZ 2014 ta godina

Премиерот Никола Груевски денес постави камен-темелник на нова слободна развојна зона во Бунарџик.

– Нашата влада е демохристијанска и секогаш ќе се залагаме за традиционалните и семејни вредности, но понекогаш, за доброто на нацијата, мора да се преземат и поинакви чекори. За ова што сега го промовираме бевме инспирирани од вчерашните вести на Канал 5 телевизија каде беше отворено прашањето за тоа дали може да се живее од стриптиз во Македонија. Очигледно, од разговорот со гостинката, експерт во својата област, е јасно дека одговорот на ова прашање е позитивен, па ние веднаш излегуваме со чекори за помош и заживување на оваа дејност – рече Груевски.

Разговорот кој беше поттик за оваа иницијатива

Како што појасни тој, по примерот на слободните технолошко индустриски развојни зони, како и новите слободни финансиски и здравствени зони, владата отвора и слободна стриптиз-зона во Бунарџик.

– Покрај спомениците и новите градби, стриптиз-зоната ќе биде уште една атракција за привлекување туристи од целиот свет. Кога веќе ќе бидат тука, дел од туристите ќе можеме да ги убедиме и да инвестираат. Тоа, всушност ќе биде уште една од улогите на стриптизетите. Тие ќе бидат обучени и за стриптиз и за привлекување инвеститори, па истовремено ќе работат и како стриптизети, и како економски промотори. За тоа ќе добиваат субвенции по учинок, т.е. според бројот на среќни туристи и задоволни инвеститори – објасни Груевски.

Тој кажа дека овие нови можности ќе бидат причина повеќе младите да не ја напуштаат државата и тука да си ја најдат среќната иднина.

gruevski lopata

Koza NostraПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.