Македонија

Вицепремиерот изолиран: Димитров бараше спорот со Бугарија да мирува до март, Бучковски патува во Софија дали Димитров ќе иде у партијата на БЦ?

Вицепремиерот изолиран: Димитров бараше спорот со Бугарија да мирува до март, Бучковски патува во Софија

Само еден ден откако вицепремиерот Никола Димитров побара спорот со Бугарија да мирува до март за кога кај источниот сосед се одржуваат избори, од Софија доаѓаа најави дека прговорите продолжуваат.

Тоа го објави Красимир Каракачанов кој рече дека Бучковски следната недела ќе дојде кај нив но оти позицијата на Бугарија останува непромената.

Каракачанов рече дека Македонија може да добие датум за преговори доколку го прифати Анексот од 12 точки без да прецизира што има во нив.Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.