Балкан

Вистината за тоа како Цеца остана без коса: “Бев во несвест, се плашев…”

Како што и самите многу пати кажаа, Светлана Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ, попознат како Аркан, се вљубиле на прв поглед. Кобниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случи на 2 ноември 1993 година во хотелот „Интерконтинентал“, каде таа веднаш го привлече вниманието.

Ним им се придружи и Оливер Мандиќ, кој ги ангажираше Цеца и Џеј да пеат на прославата на Српската доброволна гарда на 11 октомври 1993 година, а во тоа време таа беше нервозна, за што зборуваше како гостин во емисијата „Максовизија“ на ТВ Пинк во 1996 година.

– Тоа беше љубов на прв поглед, нормално. Јас страшно се плашев од него и тој не ме сакаше. Читав многу за него и имав искривена слика за него. Кога требаше да пеам со Џеј,  – рече Цеца како гостинка на Пинк во 1996 година.

– Слушнав дека и ја ишишав косата на Цеца. Од тие пејачи ги познавав покојниот Томо Здравковиќ и Лепа Лукиќ и никогаш не сум ја слушнал како пее Цеца, ниту пак ја видов во живо. Кога дојде, тие ми ја претставија како девојката што сум и ја исекол косата.

Така се запознавме – рече тогаш Аркан, а потоа Цеца го прекина: – Не беше така, тоа беше: „Дозволете ми да ја запознаам таа девојка Цеца“, со љубезен глас и додаде: „Навистина ми е драго што запознав девојка што сум и ја исекол косата и не ја познавам“. Таму се онесвестив беше ужасно. Затоа, тие се прашуваа дали носам перика – рече Цеца во 1996 година во емисијата „Максовизија“. После стравот, следеа љубов и свадба на деценијата.

 Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 17:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.