Живот

Виски и кокаин: Што си рекоа Бранко и Љубчо – Бугарофили, шизофренија..

Во тоа време кога се водеше “војна„ помеѓу Георгиевски и Црвенковски се споменуваа шишиња виски, кокаин, шизофренија, предавници, бугарофили и што ли уште не. После скандалот со Павле Богоевски кога беше сниман како нарачува дрога за “блиска личност„ како што рече тој, во центарот на вниманието повторно се вратија лутите ривали од 1998 година.

Еве дел од едно од тие познати ТВ дуели.

Георгиевски – Треба ли политичар да испие шише виски и да се трезнат со грам кокаин
Црвенковски – дали вие потпишавте дека треба ревизија на македонската азбука, дури и си го сменивте името од љупчо во љубчо со ,,б,,

Бранко Црвенковски е македонски политичар од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и поранешен претседател и премиер на државата, додека пак Љупчо Георгиевски беше првиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, од нејзиното основање во 1990, до мај 2003 година. Тој е првиот потпретседател на Република Македонија по прогласувањето на нејзината независност во 1991 година. Од 1998 до 2002 бил Премиер на Република Македонија. 

Ден денес имаат различно мислење :Македонија

Заболени
89,463
Мртви
2,739
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 21/01/2021 - 06:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.