Македонија

ВИЛМА РУСКОВСКА НАЈАВИ НОВА ИСТРАГА И ОБВИНЕНИЕ ЗА МНОГУ ПОЗНАТ ПОЛИТИЧАР ГАРАНТ НЕКОЈ ВМРОВЕЦ ЌЕ ЈАДЕ

Запрашана од Сашо Ордановски во Утрински Брифинг за тоа дали наскоро ќе излезе истрага и обвинение за некој познат политичар, Русковска не демантираше туку двосмислено одговори:

– Па ние во ОЈО секогаш вадиме такви истраги, така што не демантирам но нема ни да откријам ништо повеќе сега.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.