Занимливости

Виктор Исјановски – нов директор на ФЗОМ вели ФАКТОР. ама лаже порталот дознава Доказ го дупчат само

ОВОЈ ДЕЧКО Е ЗА МИНИСТЕР ДА БИДЕ НЕ ЗА ЗАМЕНА НА ДЕН ДОНЧЕВ

Актуелниот директор на Здравствен дом-Скопје, д-р Виктор Исјановски ќе биде нов директор на Фондот за здравствено осигурување, ексклузивно дознава Фактор.

Добро упатените извори брифираат дека д-р Исјановски е докажан кадар во здреавствениот сектор, а неговата улога е значителна посебно во последните две години откако Македонија е зафатена со епидемијата на корона вирусот.

Инаку вечерва СДСМ вечерва на седници на Извршниот и на Централниот одбор треба да ги утврдат кадровските решенија за составот на новата влада, а новиот партиски лидер и мандатар утре ќе го достави до Собранието предлогот за новиот владин кабинет.  Кон крај на неделава треба да се одржи и собраниска седница на која и официјално ќе биде избрана новата владата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.