Балкан

Викал пејачки да му пеат на приватни забави: Серискиот убиец од Србија живеел на висока нога

Германската полиција го означи Србинот Д.Ј како сериски крадец кои го поврзуваат со убиствата на Хајдемари К. (77) и Гертраута Н. (89).Тој живее на релација Србија-Германија, а пред еден месец бил во родниот крај и потоа со себе го повел семејството. Секогаш кога доаѓал бил  полн како брод.

– Наголемо трошеше пари! Реновираше две куќи кои му се како вили, по неколку пати. Куќите му се уредени по најнова мода, а тој носеше и мебел од странство. Секој пат доаѓаше од Германија со бесен нов автомобил-вели негов пријател.

Секогаш  му се допаѓал животот на висока нога,на своите забави секогаш ги канел познатите поп пејачи да ги забавуваат неговите гости.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.