Македонија

(ВИДЕО) Заев: Ова е историски ден

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 4

 

Ова денеска е историски ден за граѓаните на Македонија и за Република Македонија, денеска е ден во кој што ќе се бира за животот ќе се бира за иднината на нашата земја. Ова денеска е ден каде што ќе се бира за напредна, слободна и единствена Македонија, прв чекор до тоа е слободно изразената волја на граѓаните.

Се надевам дека токму тоа денеска и ќе се случи.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.