МакедонијаТоп3

ВИДЕО ЗАЕВ И ГРУЕВСКИ

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО ЧЕСТИТКА ДО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: ВИ ЈА ЧЕСТИТАМ ПОБЕДАТА, НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ИМ ПОРАЧУВАМ, НЕМА ВЕЌЕ ЛОКАЛНИ ШЕРИФИ, ТУКУ СЛУГИ НА НАРОДОТ!!!

ЗАЕВ: Во Скопје водиме со 70 000 спрема 50 000, ако продолжи оваа предност имаме победа уште во прв круг!

– Во Скопје од 685 имаме резултати во 499 гласачи места. За нас гласале 75.626, за нашите противници 50. 820. Ако трендот продолжи така имаме победа уште во првиот круг – истакна Заев во говорот пред влада!

 

https://youtu.be/Lf6wvSfNWgEПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.