Македонија

ВИДЕО: Влатko Мијалkoв, брат на Сашо Миjaлков ја напушти полициckaта станица

Влатко Мијалков брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица.

Иако навинарските екипи му поставуваа прашања, Мијалков за медиумите порача дека нема изјава.

Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираше дека тие се повикани на информативен разговор.
Полицијата се обидува да дознае повеќе информации за Сашо Мијалков кого го нема од синоќа откако полицијата не успеала да го најде дома, како и на неколку локации низ Скопје, за да му го врачи решението за куќен притвор пред пресудата во петок за предметот „Таргет Тврдина“.

Денеска за Мијалков беше распишана и меѓународна потерница. Во моментов не е познато каде е екс директорот на УБК.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.