Балкан

(Видео) Украинците на Евровизија победија со крадена песна од Аца Лукас?

t

 

Песната со која Украина победи на Евровизија е крадена песна од Аца Лукас, објавуваат српските медиуми.Поточно, станува збор за нумерата „Соба за плачење“ која Лукас ја објави во 1996 година.

Песната е авторско дело на Лукас и сопругот на Марина Туцаковиќ, Фута.

Лукас вели дека нема дилеми дека е неговата песна.

Победивме а не ни отидовме. Сите се покрадоа бидејќи победи песната која ја испеав уште пред 20 години.

Слушнете ги двете нумери и проценете.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.