Топ1Црна Хроника

ВИДЕО: Трагедија во Нови Пазар, четири деца загинаа во пожар во стан

Во населбата Јалија во Нови Пазар, четири деца на возраст од шест месеци до пет години загинаа во пожар што избувна во нивниот стан.

Пожарот избувнал утринава околу 07 часот, а на местото веднаш пристигнале противпожарната служба, брзата помош и полицијата.

Според неофицијални информации на белградските медиуми, во станот биле пронајдени мртви четирите деца.

Еуроњуз пишува дека таткото на повредените деца е тешко повреден, со изгореници од втор, трет и четврти степен на 45 отсто од површината на телото, а нивната мајка исто така е со тешки изгореници.

Според првите информации, двајца случајни минувачи го виделе пожарот и заедно со соседите тргнале да помогнат, но поради силниот пожар не можеле доволно да се приближатПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.