Балкан

(Видео) Торнадо во познатото летувалиште во Грција каде Заев поседува викендица

Чуден временски феномен ги разбуди утринава туристите во познатото летувалиште во Грција во Паљури.

Имено утринава торнадо се појави на заливот на крајот од третиот крак во близина на самата плажа.

Туристите вознемирени, од дистанца со мобилните во рака го следеа феноменот. Дел од нив се решија да не си ја пробуваат среќата па експресно ја напуштија плажата.

Она по што Паљури е познато за Македонците покрај прекрасните плажи е фактот што таму екс-премиерот Зоран Заев поседува викендица која редовно ја посетува.

видео тука

facebook


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.