Македонија

(ВИДЕО) СО СЕНДВИЧ ВО РАКА: Демонстрантите на СДСМ не знаат зошто маршираат!

(ВИДЕО) СО СЕНДВИЧ ВО РАКА: Демонстрантите на СДСМ не знаат зошто маршираат!

Екипата на „Лидер“ ги пречека демонстрантите на провладиниот протест покрај автобусите од кои беа донесени, но, најголем дел од нив не знаеја да ни одговорат зошто се дојдени да маршираат. Имаше некои, кои сепак ни рекоа дека дошле да протестираат за правда.

-Дојдовме да се прошетаме и да видиме што има ново, ни рече еден од демонстрантите.

Тие, од владејачката партија биле послужени и со сендвичи.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.