Свет

ВИДЕО: Русите ги нападнаа Украинците со термитен дожд, го топи човечкото месо и голта бетон

На Твитер се објавени снимки од Украина кои прикажуваат оружје кое го топи човечкото месо и „голта“ метал и бетон, таканаречен термитен дожд. Русија во неколку наврати го употреби споменатото оружје.

 

Термитот, кој е мешавина од метален прав и метален оксид, се користи за правење запаливи бомби и гори на температури повисоки од 2400°C, а доколку дојде во контакт со човечко месо може да го стопи до коска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.