КолумниМакедонија

(Видео) Првпат по 15 години Муцунски го задолжува Аеродром! Потроши 5 милиони евра, стави три лежачки полицаји!

t

Човек платил 2,6 милиони евра за да купи земјиште и платил комуналии, за да сега во општината Аеродром, се носи регулациски план на којшто објект кој требало да се гради.

Сега доаѓа некоја будала и носи план кој има сила на закон и вика тука ќе биде ливада, односно ќе се гради училиште а до таа парцела веќе има училиште и градинка, од инат да не може тој човек да гради, вели Александар Митовски во денешната епизода на Тешки муабети.

Јакимовски вели дека ако има правна држава обвинителството треба да истражи и да си преземе мерки за да не се дозволат вакви ситуации.

– Тимчо Муцунски во Аеродром наследи каса со 5 и нешто милиони евра за да функционира. 12 месеци подоцна општина Аеродром има минус, а нема проекти. 700.000 евра од тие пари се дадени по невладини организации, блиски до партијата, се фалат со проекти кои ги добиле со меѓуопштинска соработка и Муцунски се фали дека ќе земе 5,5 милиони евра кредит, зелена обврзница.

За 12 месеци потрошил 5 милиони евра, направил три лежачки полицајци.

Со еден бивш градоначалник зборував, 15 години општината не била задолжена, ова е првпат да има минус од 350 милиони денари, вели Митовски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.