Занимливости

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!

Реалноста на македонското здравство, со чест на исклучоците, пред 1 година им аплаудиравте и на ваквите на отворена сцена. Овие луѓе ги „спасуваат“ нашите и ваши животи. И после зошто сме имале најголема смртност од кoвид на планетава… А и од сѐ друго…

Скопјанката Александра Марковска со потресен Фејсбук статус за „лекувањето“ на нејзиниот татко кој е 3 недели во кома на интензивното одделение на неврологија. Во неговата соба тој се „третира“ со забава на персоналот, гласна турбо-фолк музика, како и одбивање на вработените да ја земат храната од неговата ќерка, која тие самите претходно ја бараат.

Сето тоа проследено од Марковска и со кратко видео.

„Татко ми лежи на неврологија на интензивно, во кома е.

3 недели не смеам да го видам, не дозволуваат посета.

Секој ден одам и му носам течна храна.

Они бараат.

Денес одам таму и ечи турбо-фолк до даска од внатре!

Седнале сестри и докторот у сред соба меѓу пациенти галамат, се дерат ко у кафана.

Повторувам на интензивно каде што пациенти мораат да мируваат!!!Кога конечно после 10 минути ми отворија врата реков дека носам храна и прашав “Се извинувам, шо е со музикава”

Сестрата ме направи од гомно подоле,ми затвори вратата и урлаше. “Сеа до 1 ќе чекаш надвор”

Не ја зема храната.

Продолжи да се дере навредена од внатре и да му се жали на докторот од мене и моето прашање.

Намалија малку музиката и продолжија да се журкаат.

Чекавме 1 саат и никој не дојде,“ завршува Марковска.

Слушнете и видете и самите на следното видео:

ВИДЕО ТУКАПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.