ЗабаваСвет

(Видео) Попови се степаа на погреб

Двајца попови се степаа во Украина за време на погреб на војник, пренесе украинската агенција УНИАН. Инцидентот се случил во областа Виница во западна Украина, а причината биле различните ставови на свештениците за конфликтот во Украина.

Според агенцијата, едниот од нив бил свештеник на канонската Украинска православна црква (Под дурско влијание), а другиот претставник на расколничката православна црква во Украина (Под влијание на Фанар).Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.