Македонија

(ВИДЕО) Онлајн судење за разбојништво во кавадаречкиот суд

Со цел судење во разумен рок на притворениците денеска во основен суд Кавадарци беше реализирано онлајн судење и изрекување на пресуда на лице обвинето за кривично дело – разбојништво. Претседателот на судот д-р Лазар Нанев вели дека судовите мора и во овој период да работат со цел да не се одолговлекува притворот како мерка за обвинети.

 

A.Д

 Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:26 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.