Некатегоризирано

(Видео) Народот има нешто да ви каже: Oткако го пречекаа крстот ечеше „Никогаш Северна“, на Богојавление Ковачевски се соочи со реалноста

Денеска традиционално се осветуваа Водите на Вардар и се положи Чесниот крст по повод празникот Богојавление.

За разлика од минатото верниците годинава сложно и братски не се фрлаа по крстот туку истиот го дочекаа прегрнати и сите заедно го фатија, а парите се одлучија да ги донираат.

 

Сложно и братски се однесува и му испратија една единствена порака на новиот премиер на Република Македонија, Димитар Ковачевски.

Во еден глас момчињата порачаа „Никогаш Северна, само Македонија“.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.