Колумни

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИОТ ЏИМИ ХАФА – ЛИДЕРОТ НА УПОЗ ПЕЦО ГРУЈОСКИ ИЗБЕГА ОД НОВИНАРСКИТЕ ПРАШАЊА, ДЕНЕСКА СЕ ОЧЕКУВА УПАД НА ФИНАНСОВА ПОЛИЦИЈА ВО УПОЗ!

Бега од новинари, опкружен со сурија бодигарди, секретарот му гура новинари и ги боде со лакт у ребра.

Два мандата претседател на УПОЗ, обвинет за малверзации и криминал. Поснесема му е кривична пријава. Денеска се очекува упад на Финансова Полиција во УПОЗ.

Располага со милиони денари од чланарините на иљадници членови на УПОЗ, судовите и многу невладини организации. Со парите располага како да му се приватна своина.

Денеска си бира свој наследник вон статут, па затоа го менува статутот без присуство на пола членови на претседателство кои пола ги разреши сам без никакви процедури, тотално вон статут.

Не ги прифаќа барањата на над 500 синдикалци од УПОЗ кои сакаат да истапат од синдикатот затоа што не се согласуваат со овие криминалии на Пецо Грујоски.

Човекот се однесува како легендарниот американски синдикалец ЏИМИ ХАФА кој беше тежок криминалец и заврши многу неславно, не му го посакуваме тоа на Пецо Грујоски.

Затвор е доволно, нема потреба да го снема како Хафа и да не се знае каде е закопан.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.