Македонија

(Видео) Јакимовски: И Тито да стане од гроб нема да ја сменам одлуката ќе избркам тоа децата од градинките

кога старците им се одмаздуваат на децата ни криви ни должни

Наскоро треба да се реши проблемот со згрижување деца во градинките во Општина Карпош.

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, во емисијата „Здраво Македонијо“ ја потврди одлуката дека од 10 јуни годинава од градинките во општина Карпош ќе треба да се отпишат сите деца што не живеат на територијата на оваа општина.

 

Јакимовски рече дека одлуката е донесена токму поради децата што живеат во Карпош, а за кои нема места во градинките на истата општина.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.