ЖивотЗанимливости

(Видео) Hасмеани лица во Љубаништа и Горица 3, пратеници и бизнисмени мерак по донации, немале слух за лицата со телесен инвалидитет

Поставување на пристапни рампи за во вода, за лица со попреченост,за прв пат во историјата на Македонија се псоатвија на две плажи , првата во Автокамп „Љубаниште“ и вотрата на плажата Горица 3 во Охрид .

СОС БАЛКАНМЕДИА Охрид обезбеди од свој средства две вакви подвижни рампи,мкој ги даде на стопанисување на Охридски Комуналец.бенефитото секако дека е преголем, лицата со телесен инвалидитет на кој до сега на некој начин им беа ускратени бенефитите од пристап до езерските води ,сега за нив постанаа реалност.

Жално е што охридските хотелиери и угостители кој стопанисуваат со охридските плажи,воопшто немаат слух за лицата со попреченост и нивната потреба за непречен пристап до увабините на Охридското Езеро.

Повеќе од жално е што во редовите на тие угостители имаме , политичари, пратеници , големи бизнисмени ,кој немале средства да инвестираат во пристапна рампа за лица со попреченост,но нивната безобразност оди то таму, што истите ги  бараат да им биле донирани, слаби им биле сезоните?!!!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.