МакедонијаТОП

(Видео) Голем инцидент на Мечкин Камен: Нападнат репортер од партиското обезбедување на СДСМ – за малку избегната тепачка

бонус напаѓачите

Можно е да е слика од 5 луѓе, луѓе што стојат, надвор и текст кој вели „Benito Josevski,r nacalnik na SVR tola,policaec prevzemen od ARM,2001 ARM, dezerter vo gepek vo Tearce. 1:28 PM“Можно е да е слика од 1 лице, стоење, надвор и текст кој вели „Afrim Jusufi pomosnik nacalnik vo SVR Bitola,polupismen Bitola so "kupena diploma" soptugata a turka od strucen sorabotnik(so "kupena diploma") Ld sudija vo oS Bitola,ı 1:30 PM“Можно е да е слика од 2 луѓе, луѓе што стојат, надвор и текст кој вели „Ramo Kuc bosanecot,nacalnik na ekonomski kriminal vo Prilep.So privaten biznis-uvoz na tekstil na golemo od Turcija i mlin i market vo s.Kanatlarci-Prilep. edited 1:33 PM“

Она што не можевте да го видите на камерите на Македонската радио телевизија е народот кој му се спротивстави на премиерот, Димитар Ковачевски.

Во еден момент поголема група на граѓани започнаа со скандирање на „Никогаш Северна, само Македонија“ што ескалираше со обид за судир помеѓу поддржувачите и противниците на Ковачевски.

Проблемите настанаа кога партиското обезбедување на СДСМ, наместо полицијата се обиде да го раздели народот.

За време на случувањата беше нападнат репортерот на Инфомакс, Борислав Стоилковиќ од страна на партиското обезбедување на СДСМ кое потоа вербално ја нападна и полицијата на Мечкин Камен.

-Кога пристигна Таче поголема група на граѓани почна да скандираат Никогаш Северна, Само Македонија и го исвиркуваа Ковачевски, во тој момент група на СДСМ со партиското обезбедување започна да ги бутка луѓето по што ме нападнаа и мене бидејќи сум бил „партиски снимател“. Им велам јас сум обележан од глава до пети, тргни рацете од мене, јас сум на работа. Викнав полиција која дојде да ме спасува по што вербално ја нападнаа и полицијата, вели репортерот на Инфомакс, Борислав Стоилковиќ.

Погледнете го видеото тука.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.