МакедонијаТОП

(Видео) Го немаше делот за Делчев, Груев, Сандански: Ковачевски го пречека Петков со половина македонска химна

Можно е да е слика од 7 луѓе, луѓе што стојат и костум

Денот по утрото се познава.

Можно е да е слика од 8 луѓе и луѓе што стојат

Бугарскиот премиер Кирил Петков пристигна во Скопје.

На премиерот на Бугарија Кирил Петков му беше приреден свечен пречек пред владата на Република Македонија. Тој беше дочекан од неговиот домаќин Димитар Ковачевски.

 

Но, кога дојде редот за изведување на македонската химна, воениот оркестар го изведе само првиот дел но не и делот што е проблематичен за Бугарија каде се споменува Гоце Делчев, Даме Груев, Сандански и Крушевската република.

Слушнете, делот со химната е на петата минута од видетоПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.