СветТОП

ВИДЕО:Германскиот доктор Андреас Ноак, уапсен за време на преносот во живо затоа што е против карантин!

ГЕРМАНИЈА – Сè уште не е познато зошто, но вчера германски доктор познат по тоа што им пружал медицинска помош на демонстрантите за време на протестите за заклучување (карантин) во таа земја, бил уапсен. За д-р Андреас Ноак се зборуваше дека е под истрага за непочитување на германските закони за заклучување COVID-19, но некои шпекулираат дека може да има повеќе. Апсењето уследи откако германскиот парламент го донесе „Законот за заштита на инфекции“

За време на преносот во живо, полицијата се слуша како треска на вратата на локацијата каде што емитувал Ноак. „Полицијата е“, рече еден човек надвор од камерата. Потоа полицијата влезе во зградата принудувајќи го Ноак на земја пред да го исклучи неговиот пренос во живо.

Германската полиција го уапси критичарот за заклучување, д-р Андреас Ноак во шокантно видео

Извештаите од Германија укажуваат дека германскиот лекар, д-р Андреас Ноак бил уапсен за време на полициска рација додека снимал видео во живо. Причините за полициската рација и апсењето на германскиот лекар сè уште не се официјално откриени. Сепак, постојат гласини дека д-р Андреас Ноак им пружал медицинска помош на стотици демонстранти за време на протестите за заклучување против администрацијата.
Д-р Андреас Ноак, германски лекар уапсен во полициска рација

Извештаите исто така укажуваат на тоа дека д-р Андреас Ноак бил под истрага на властите затоа што не бил во согласност со законите за заклучување COVID-19, донесени од германската влада. Некои луѓе претпоставуваат дека може да има повеќе што е познато во моментов. Апсењето беше извршено откако германскиот парламент го донесе „Законот за заштита на инфекции“.

Во живо во живо, полицајците можат да се слушнат како бесно тресат на вратата од местото каде што емитувал д-р Андреас Ноак. „Полицијата е“, може да се слушне како човек панично зборува надвор од камерата. Видеото потоа покажува како полицијата влегува во зградата принудувајќи го на земја д-р Андреас Ноак. Полицијата потоа продолжи да го исклучува неговиот пренос во живо.

Луѓето кои го гледаа преносот во живо во моментов шпекулираат со причините за апсењето. „Мислам дека момчето е виновно што ги искажа своите мислења“, рече еден корисник. Друг рече: „Ова му се случи на докторот Андреас Ноакк во Германија. По неуставното одобрување на законот за инфекции, полицијата упаднала во неговата куќа додека тој пренесувал во живо на Јутјуб. Оние што плачеа против фашизмот создадоа најкриминална диктатура во историјата “.Македонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 03:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.