МакедонијаЦрна Хроника

(Видео+фото) ПУКАЊЕ кај Мавровка: Група Албанци со огнено оружје пукаат кон демонстрант!!!

Инцидент се случи денеска за време на протестот.

Група припадници на албанската етничка заедница со пиштоли пукаа за време на протестот пторив прифаќање на францускиот предлог.

 

На видеото во продолжение може да се види дека покрај пукање со оружје, кај Мавровка имаше и каменување од нивна страна.

Следете го протестот во живо на следниот линкПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.