Македонија

(Видео) Дpaма пpeд базенот во Прилеп – Poмите не ги пуштаат да влезат

(Видео) Дpaма пpeд базенот во Прилеп - Poмите не ги пуштаат да влезат

Народната Партија на Ромите апелира до институциите на државата на РМ да презема мерки ,Немојте да ги дискриминирате Ромите во Прилеп не ги пуштат во базент , доколку неги почитувате Ромите во РМ следува масовен протест ,

Дискриминација врз Ромите во Прилеп ,

Доколку не ги почитувате Ромите

Во прилеп и не ги пуштите во банзент ,

Апел до Дежавата веднаш да се зарвара базентот доклку и тоа не го почитувате следува масовен Протест и тоа секој ден пред базентот ,

Со почит Претседател на Нардона Партија на Ромите Геге Демировски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.