ЗанимливостиМакедонија

(Видео) Димитриевски: На ден пред изборите ми се јави висок функционер и ми кажа дека изборите ќе бидат украдени ја облеков чисти гаќи за секој случај

t

 

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска во летното издание „Click21“ на ТВ21 најави дека еден ден кога ќе ги пишува мемоарите, ќе напише и кој му се јавил еден ден пред изборите и што му кажал.

„Дека на денот на изборите јас ќе изгубам катастрофално затоа што изборите ќе бидат украдени. Тоа ќе го запишам во мемоарите бидејќи човекот сметам дека е чесен и се уште е вршител на многу висока државна функција во делот на сегментите каде се добиваат големи и високи информации“, вели Димитриевски.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.