Занимливости

(Видео) Браво Павле: Детенце го нaчeкa Пендаровски и му порача „ниkoгаш Северна, само Македонија“

Социјалните мрежи се преплавени со снимки од малиот Павле кој вчера му порача на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски дека името на нашата држава е Македонија, а не Северна.

Настанот се случуваше на Галичката свадба која се одржува по една година пауза поради пандемијата на коронавирусот во Македонија.

На овогодинешната Галичка свадба присуствуваа голем број реномирани гости меѓу кои и претседателот на државата, Пендаровски кој доби моќна порака од малиот Павле.

(Видео) Браво Павле: Детенце го нaчeкa Пендаровски и му порача „ниkoгаш Северна, само Македонија“Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.