Македонија

(Видео) Безобразно паркирани куп коли дремат среде булевар во Скопје

Вчера на социјалната мрежа Тикток се појави видео снимено на булеварот Свети Климент Охридски во Скопје. На него се гледаат 13 паркирани возила со уклучени четири жмигавци, кое наиде на револт кај јавноста.

„Во Македонија не ни требаат паркинг места, бидејќи ние ги создаваме“, пишува во видеото.

https://v16-web.tiktok.com/video/tos/useast2a/tos-useast2a-ve-0068c001/63a2f0e3267c4ae188971eaff8d17c20/?a=1988&br=2844&bt=1422&cd=0%7C0%7C1&ch=0&cr=0&cs=0&cv=1&dr=0&ds=3&er=&expire=1641687965&ft=wUyFfFRMkag3-I&l=202201081825570102230751520DD4156F&lr=tiktok_m&mime_type=video_mp4&net=0&pl=0&policy=3&qs=0&rc=MzM0Zjs6Znk4OjMzNzczM0ApPDhmZTk4ZmRkN2k1aGQ5ZmcyNGJicjRfcGBgLS1kMTZzczNiXzBhMDAxMF5jLzU0MF46Yw%3D%3D&signature=04568dad73a59dffe7f9cd4a91ae8f47&tk=0&vl=&vr=

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.