Занимливости

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот Ресен-Битола

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка објавено е видео на коешто се гледа како автомобил се движи наназад на патот Ресен-Битола.

Видеото предизвика големо внимание во јавноста, но прашање е дали ќе ги заинтересира и надлежните од МВР, со оглед на тоа што вакво возење во „рикверц“ на автопат е забрането и претставува потенцијална опасност за другите учесници во сообраќајот.

https://www.facebook.com/watch/?v=1151428892397453Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.