Црна Хроника

(Видео) Апceња во Вевчани: Од карневал во полициcko комбе

Како што објави Инфомакс, во моментов полицијата го растура Вевчанскиот карневал, полициското присуство е огромно, а можат да се забележат и припадници на ЕБР. Како што се вели во коментарите на граѓаните, цела охридска и струшка полиција се во градот.

Вевчанци се обидоа и годинава да останат доследни на традицијата. И покрај забраните за групирање тие и годинава ги ставија маските. И покрај тоа што вевчанци се обидоа да го направат дефилето, полицијата ги спречи.

Неофицијално неколку лица завршија во полициски комбиња поради учеството на карневалот.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 06:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.