ЖивотЗанимливости

Весна од ВМРО-ДПМНЕ и Весна од СДСМ заедно пред Владата против францускиот предлог

Претседателката на Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Јаневска, и поранешната пратеничка на СДСМ, Весна Бендевска, на големиот народен протест пред Владата покажаа дека идеолошката припадност не е пречка да се застане заедно за Македонија и за зачувување на идентитетот на македонскиот народ.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.