Живот

Весна боледува од карцином, но за нејзината состојба има надеж – да ѝ дадеме поттик!

Барање за донација споделено на Фејсбук страницата на Здружението Јасмин.

Драги пријатели ова е нашата Весна која е жртва на Карциномот. Но за нејзината состојба има надеж. Во консултација со врвни доктори од Турција установено е дека нејзината болест може да се третира успешно но потребни се средства околу 10. 000 евра за таа да биде добра.
Ве молиме сите кои сте во можност да донирате на броевите во прилог и да помогнеме Весна да ги собери потребните средства и да биди добра мајка и грижата на нејзината фамилија да премине во радост.
143 700 А1
070 143 135 т мобиле
Да ја покажеме својата хуманост.. да помогниме
СПОДЕЛУВАЈТЕ И ДОНИРАЈТЕ!

 

Јасмин е здружение на граѓани за советување и поддршка на лица заболени од карцином или лица кои се излечиле.

Весна боледува од карцином, но за нејзината состојба има надеж – да ѝ дадеме поттик!Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.