Црна Хроника

Велешанка ги натепала свекрвата синот и сопругот а на крај и полицаец

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во Велес, кога жена во сопствениот дом нападнала тројца од семејството, а при интервенција и еден полицаец. СВР Велес со детали за настанот.messenger sharing button
whatsapp sharing buttontwitter sharing button

На 22 ноември во 19.35 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода В.З.(40 год) од Велес. Таа, по кратка расправија, физички ја нападнала нејзината свекрва, нејзиниот малолетен син и сопругот. При интервенција на полициските службеници, В.З. физички нападнала и еден од полициските службеници, информираат од СВР Велес за Прес24.

По целосно документирање на случајот, од полицијата најавуваат дека  ќе следи соодветна пријава.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.