Балкан

Вечерва силен земјотрес ја потресе Турција

Вечерва силен земјотрес ја потресе Турција

Вечерва во 20.53 часот по наше време, Турција беше погодена од земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтер.

Според податоците на Европскиот медитерански сеизмолошки центар, епиценатарот бил на 43 километри источно од Анкара, поточно 25 км северозападно од градот Кириккале, со популација до 211.000 жители.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.