КолумниТОП

Вечерва нападната и тепана активистката Ивана според нејзиниот статус тоа се членови на СДСМ

Вечерва моите поранешни сопартијци го пробушија дното!
Се враќав накај дома, и од позади 6-7 машки лица, најпрво ме удираа во глава, потоа влечеа за коса за на крајот ми удрат и шамар!
Не можев да ги видам убаво, што од стрес, што од возбуда на случувањето!
Алармирав во МВР и им благодарам на двајцата дечки што безбедно ме донесоа дома!!!
Конечно сум дома, на безбедно, со моето дете, со моето куче!
Ми искинаа јакна, не успеав да ги снимам затоа што кога се обидов почнаа да ми го грабаат телефонот!
Бев години наназад на улица против Груевски, против ВМРО ДПМНЕ, вакво нешто не ми се случило! Пишувале гадосии за мене и моето семејство, но не и физички напад!
Ваква ли демократија ветувавте?!
Сдс забегавте! Имам точно сознание кој е нарачателот, но јас денеска битката ја добив! Војната во периодот што следи!
Против Филип Темелковски немам ништо лично како човек туку имам лично против него како политичар!
Му ветив, и си ветив самата на себе си, дека втор мандат не добива токму од мене и сличните на мене!!!
Работев цели две години на проект за деца со посебни потреби. Обезбедив лични финансиски средства, преку германска невладина. На закажан состанок, каде што требаше само еден потпис да стави за проектот, Филип не се ни појави!!!
НИКОГАШ повеќе не можам да работам никаков проект со германците, само поради Филип Темелковски!!!
Децата со посебни потреби ми се нешто лично, суптилно, премногу ми е тешко да објаснувам на темата, но од тој ден си ветив себе си, дека паѓа токму од нас!
Филип, во иднина ќе му порачам ако сака во иднина да се занимава со политика или бизнис, да си избере тим кој нема да биде ,,манекенка,, ќе го лаже со бројки, туку посветено ќе работи!
Со Шушки, Ристевски што уште кучето не го вработи а цел живот советник, Петковски, Пецко тепачот, разни Соњи и бикарбони, избори не се добиваат!
Се срамам што поради мене и сличните на мене доби четири годишен мандат!!!
Ја користам приликава да му

честитам

на Орце за победата и за разлика од Темелковски да ја води општината чесно, достоинствено и гордо!

Тоа што го ветил, да го исполни!!!
Овој пат кажав, не гласам и фаворизирам по секоја цена за партија!!! Фаворизирам ЛИЧНОСТИ!!!Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.