Колумни

Вечерва Грујо во момент на нервоза и непромисленост направи неверојатна грешка

Вечерва Грујо во момент на нервоза и непромисленост направи неверојатна грешка, се САМОУБИ ПОЛИТИЧКИ ЗАСЕКОГАШ!

 

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк

 

Се сеќавате ли на лапсусот на Бране кога кажа дека не можел да стигне да ги ебе сите стечајки во Македонија?

Бране во момент на нервоза некои велат и малку етанол промили, се утепа сам себе со тој гаф.

Епа на Грујо вечерва му се деси исто такво самоубуство од заседа!

Замислете, му посака на својот политички противник смрт, повика дека би требало да биде убиен!

НЕВЕРОЈАТНО! Ова не му е прв пат вака да се изглупира, тој веќе со месеци се заканува со насилие, на еден митинг се закануваше дека ако им даде дозвола на своите фанови, опозиционерите ќе бегале до Тунгузија…

Но за политичар за кој слушнавме дека нарачувал шамари, слушавме како затворал во затвор политички противници, како кревал со динамит објекти на политички противници, вака да се повикува на убиство на политичкиот опонент е нешто навистина неверојатно!

Ова го нема ниту во афрички и азиски земји, ваков политички престап е неверојатен и јавноста со право е шокирана!

Ова значи дека Груевски е гневен за она што го чека на 11-ти декември и во паника веќе не знае ни што збори ни што прави!

 

 

* Реклами:

 

 

 

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 18:56 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.